Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Polskie body niemowlęce wspierające rozwój

Data: 2023-04-04

Dziś dużo lepiej jesteśmy w stanie zadbać o kondycję, prawidłową pozycję ciała i systematyczny rozwój maluchów, a także pomagać im w pokonywaniu nieprzyjemnych dolegliwości. Nasze niemowlęce body z długim rękawem z kolekcji Szymetriom oraz Karkolka zostały zaprojektowane nie tylko z miłością i starannością, lecz także z pomocą wykwalifikowanej fizjoterapeutki, która nadała ubrankom dodatkowe funkcje. 

Body dla niemowlaka z polskiej firmy

Jak to się stało, że innowacyjne body niemowlęce powstają w Polsce? Jest to wynik połączenia pasji, empatii i miłości do designu młodych mam, które postanowiły przekuć swoje zainteresowania i doświadczenie na unikalne, rodzime produkty. Jednym z filarów marki SayMommy jest Justyna Miller - doświadczona i pełna pasji fizjoterapeutka dziecięca. To ona opracowała rozwiązania, które zastosowane w naszych ubrankach pomagają dzieciom lepiej się rozwijać oraz przyjemniej przechodzić przez pierwsze miesiące życia. Justyna jest zwolenniczką stwarzania dziecku okazji do przestrzennego doświadczania bodźców w różnych pozycjach już od dnia narodzin. Jej zdaniem warto jest torować maluchowi drogę do swobodnego rozwoju, pozwalać na urozmaicone doświadczenia, oczywiście bez presji i zgodnie z zasadą, że ”nic na siłę”. Dorastanie to nie wyścigi dobrze, by dziecko mogła wcześnie zacząć w sposób urozmaicony poznawać świat, jednak należy również pilnować, by nie zostało przebodźcowane. Takie właśnie podejście przyświecało jej podczas współtworzenia kolekcji ubranek dla dzieci. 

Body z długim rękawem wpierające rozwój

Znamy już motywację autorek Say Mommy, a ponieważ jesteśmy w tematyce bodziaków, przyjrzyjmy się dwóm flagowym produktom marki. Body Szymetrion zostało zaprojektowane w ten sposób, by zachęcać rodziców do układania dziecka na brzuszku. Taka stymulacja sprawia, że niemowlak lepiej doświadcza swojego ciała i poznaje je w różnych ułożeniach w przestrzeni. Młodzi rodzice niepotrzebnie boją się układać noworodki na brzuszku, gdyż jest to pozycja wyjściowa, z której dziecko może obserwować świat. Od małego niemowlak kształtuje w swoim ciele reakcję ciała, głowy i kończyn przeciw sile grawitacji. Pozycja na brzuszku pomaga osiągnąć kontrolę głowy w przestrzeni, co jest kluczową umiejętnością do utrzymania w przyszłości pozycji pionowej. Warto wiedzieć, że dla równomiernej pracy zginaczy i prostowników, dziecko powinno przebywać zarówno w pozycji na plecach, jak i na brzuchu, tyle samo czasu w ciągu dnia. Dzięki temu zapewnimy maluszkowi wszechstronne doświadczenia. Ponadto, w ten sposób trenowane są mięśnie barków, karku, grzbietu i szyi. Leżąc dziecko zaczyna się podpierać, wyciągać ciekawskie rączki przed siebie, przenosząc ciężar ciała do tyłu, co dodatkowo ułatwia mu kontrolowanie głowy w przestrzeni.

Jak działa body Szymetrion?

Długie uszy poprowadzone przez całe plecy pozwalają na poprawne ułożenie dziecka oraz sygnalizują występowanie ewentualnej asymetrii ułożeniowej. Nasze niemowlęce body z długim rękawem zostało także wyposażone w antypoślizgowe nadruki na przedramionach, których zadaniem jest pomoc maluszkowi w utrzymaniu podparcia. Warunkiem do uzyskania poprawnej pozycji jest twarde i stabilne podłoże, na którym niemowlak ćwiczyć będzie swoje pierwsze modyfikacje pozycji. 

Polskie body łagodzące kolki

Czas na nasz drugi produkt, za pomocą którego postanowiliśmy odpowiedzieć na pytanie - czy body niemowlęce ma szansę pomóc maluszkowi podczas zmagań z kolkami? Wiemy, że ten rodzaj dolegliwości jest dla niemowląt wyjątkowo uciążliwy. W tym przypadku rodzice sięgają po każdy możliwy sposób, który ma szansę przynieść dziecku ulgę. Z kolkami niemowlak może zmagać się od pierwszych dni, gdyż wynikają one z niedojrzałości układu pokarmowego. Niekontrolowane skurcze jelit i napięcie mięśni brzucha mogą powodować duży dyskomfort i prowadzić do płaczu, rozdrażnienia czy problemów z zaśnięciem. Jednym ze sposobów na kolki jest delikatne rozgrzanie brzuszka, ponieważ ciepło powoduje rozluźnienia mięśni. Niemowlęce body Karkolka dzięki ciepłemu wkładowi, który umieszczamy w kieszonce na wysokości brzuszka powoduje rozkurcz mięśni gładkich, zmniejszenie dyskomfortu i w efekcie rozdrażnienia u maluszka. Sam wkład jest wielokrotnego użytku i został tak skonstruowany, by wystarczyło go podgrzać w ciepłej wodzie. Umieszczamy go w specjalnie zaprojektowanej kieszonce, która zapewnia mu stabilność podczas snu czy ruchu dziecka.Oba przedstawione powyżej body z długim rękawem stworzyliśmy z miękkiej, bawełnianej dzianiny według autorskiego projektu. Bezniklowe napy po obu stronach ułatwiają zakładanie ubranka. 

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 23 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-18
Fantastyczne ubranka, ekspresowo dostarczone:) cieplutki materiał idealny na zimę.
2023-05-24
Obsługa klienta profesjonalna. Polecam.
pixelpixel