Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak powstało Say Mommy i Kształciałki?

Data: 2022-08-15

Nam też się kiedyś wydawało, że produkcja ubrań jest prosta. Momentem zwrotnym w naszej bajce o designie pięknych ubranek dziecięcych było pojawienie się w zespole Justyny Miller, która jest fizjoterapeutką dziecięcą z kilkunastoletnim doświadczeniem, ukończonymi kilkudziesięcioma kursami, nieskończonymi pokładami miłości i zrozumienia dla dzieci i ogromnym zapleczem merytorycznym. Jej wiedza i pasja stały się fundamentem dla wizji ubrań, które będą wspierać rozwój maluchów. I tak to się zaczęło.


Pierwsza kolekcja powstała głównie na papierze. Całe miesiące spędzaliśmy na studiowaniu zagadnień fizjoterapeutycznych, konsultacjach ze specjalistami, projektowaniu, omawianiu i ponownym projektowaniu. Praca była wyczerpująca, a perfekcjonizm Magdy – głównej projektantki, dostarczał wszystkim motywacji do jeszcze większego zaangażowania. Motywacja miała różne wymiary, co przekładało się nasze odczucia. Od uwielbienia dla jej determinacji, przez żywiołową pracę, aż do ogromnego zmęczenia. To dzięki Magdzie wiedza Justyny i umiejętności projektantek zostały połączone w ujęciu doskonałym – pierwszej kolekcji ubranek Say Mommy.

Karkolka
Karkolka

Projekty były gotowe. Funkcjonalności skonsultowane u wielu fizjoterapeutów. Prototypy przetestowane. Poprawki naniesione. Badania wykonane. Wydawałoby się – najtrudniejsze za nami. Ale przed nami pojawił się etap odszyć. Overlock, dwunitka, obłożenie, mankiet, karczek – tak poznałyśmy zupełnie nowy świat i nowe pojęcia. Meandry, przez które prowadziły nas panie w szwalni zdawały się nie mieć końca. Nieustanne pytania i problemy do rozwiązania, bo te pojawiały się mimo wielokrotnych testów i konsultacji z ekspertami. Kwestie obłożenia przy szyi, podwójnej warstwy materiału, za grubych skrzydełek, wyboru materiałów, atesty i certyfikaty składały się na mozolny proces ustaleń i produkcji ubranek. Tak mijały kolejne miesiące. A miało być tak łatwo.


Szczęśliwie cała kolekcja Say Mommy jest już w naszym showroomie i cieszy nasze oczy, a rodziców zachwyca funkcjonalnością i przydatnością każdego dnia. Patrząc na Złączesława i Halinię przepełnia nas ogrom szacunku i uznania dla Karoliny Najder – autorki designu ubrań oraz matki chrzestnej Kształciałków. To ona wymyśliła nazwy i nadała charakter każdemu Kształciałkowi, przez design patternów, aplikacji i zaprojektowanie identyfikacji wizualnej marki. Dzięki Karolinie ubranka są unikalne i doskonale harmonijne. O procesie twórczym w wykonaniu Karoliny więcej przeczytacie tutaj. (link do artykułu o kształciałkach).


A co jest najlepsze w naszej pracy? Efekt finalny, który jest wart każdej godziny spędzonej nad projektami. Kiedy okazuje się, że wszystko się da i patrzysz na te cuda i te roześmiane maluszki ubrane w ubranka Say Mommy. Było warto, a to dopiero początek.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 21 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-18
Fantastyczne ubranka, ekspresowo dostarczone:) cieplutki materiał idealny na zimę.
2023-04-14
Szybko, sprawnie. Towar zgodny z opisem. Świetna jakość i staranne wykonanie. Polecam
pixelpixel